AShinee
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» The Girl Who Leap Through Time
Materii favorite/detestate Icon_minitimeMar Mai 03, 2011 6:30 pm Scris de Mitch

» Helăăău >.<
Materii favorite/detestate Icon_minitimeMar Dec 14, 2010 12:28 am Scris de Mitch

» Sugestie ^^
Materii favorite/detestate Icon_minitimeLun Dec 13, 2010 11:57 pm Scris de Mitch

» Kuroshitsuji
Materii favorite/detestate Icon_minitimeLun Dec 13, 2010 8:53 am Scris de Verrine

» Nemultumire >.<
Materii favorite/detestate Icon_minitimeLun Dec 13, 2010 8:40 am Scris de Verrine

» Lie to Me - Serial
Materii favorite/detestate Icon_minitimeLun Dec 13, 2010 8:37 am Scris de Verrine

» Merlin - Serial
Materii favorite/detestate Icon_minitimeLun Dec 13, 2010 8:34 am Scris de Verrine

» Daca Erai....
Materii favorite/detestate Icon_minitimeDum Dec 12, 2010 9:07 pm Scris de Mitch

» Amurg-Stephenie Meyer
Materii favorite/detestate Icon_minitimeDum Dec 12, 2010 8:55 pm Scris de Mitch

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

MusicPlaylist
Music Playlist at MixPod.com

Materii favorite/detestate

2 participanți

In jos

Materii favorite/detestate Empty Materii favorite/detestate

Mesaj Scris de Verrine Lun Dec 06, 2010 10:32 pm

Ok, fiecare elev/student are una sau mai mutle materii care le prefera sau nu le inghite deloc. Sa vedem care sunt gusturile voastreL:>.
I'll be the first.
Materii care le prefer. Hm... imi place matematica, biologia, istoria, geografia.
La matematica, in clasele a5a si a6a, deci pur si simplu nu intelegeam nimic, insa acum mi s-a mai desteptat neuronul si chiar a inceput sa-mi placa, insa din pacate nu ma pot duce la liceu pe acets profil :-<.
Bilogia a inceput sa-mi palca din a6a, cand mi-am dat seama ca zoologia e cea mai tare chestie existenta. Acum afc anatomia si mi se pare ok, cred ca o sa merg si la olimpiada.
Istoria si geografia... fac cu doi profi total opusi ca si comportament. Profu' de istorie este genialitate curata, vine frumos la roa, ne povesteste lectia si nois criem lucrurile mai importante. La geografie in schimb, e foarte nervoasa profa, insa mie imi place cum explica si preda ( spre deosebire de toate injuraturile care le primeste de la ceilalti colegi ai mei). Materiile astea mi se par bestiale si... esentiale :-??.
Alte opinii?
Verrine
Verrine

Mesaje : 13
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 27
Localizare : Nowhere

Sus In jos

Materii favorite/detestate Empty Re: Materii favorite/detestate

Mesaj Scris de Wild.Neko Lun Dec 06, 2010 11:16 pm

Eu pai.. ahh deja sunt la liceu si sunt pe Stintele Naturii preferatele mele.. as da si pe partea de medicina umana.. dar as prefera foarte foarte mult zoologia sa merg in alta tara daca se poate si sa ma fac veterinar sau an sa calatoresc in toata lumea si sa vindec animalele indiferent de specie , rasa etc. Dar totul sa se rezume la animale.. XD deci prima materie ar fi biologia sa spunem de cand eram mica, mami m-a influentat ca ea e medic de familei, anyway a doua este desenul, ahh arta preferata mea de aia si desenez si m-am dedicat ei de cand eram in fasa : )). Muzica ca tot am voce sa cant doar trebuie sa ma folosesc de talentele oferite de Dumnezeu. Sportul woo.. deci nu am stare cand aud de karate sau volei sau fotball sau orice altceva sar in sus.. XD.Romana una din preferatele mele, mai mult literatura :3. Si matematica si engleza , chimia

Acuma sa fiu sincera legat de profesori pai toti predau foarte bine acuma m-am mai desteptat si eu de fapt prin clasele a 7-8 m-am desteptat eu la capsorul meu mic.. ca daca tot sunt nascuta la sapte luni (prematur).
Imi place la liceu, am profesori buni dar si unii sariti de pe fix cu e de ex aia de biologie .. dar asa imi palce cum preda, iar aia de desen pfaa aia are asa o voce de soricel.. mori de ras dar sa o vedeti cand urla.. oricum nu am probleme cu ea. XD
Si asa mai departe .. sper ca nu v-am plictisit cu povestile mele --"
Wild.Neko
Wild.Neko

Mesaje : 18
Data de inscriere : 05/12/2010

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum